FARMY FOTOWOLTAICZNE

Teraz nieużytki mogą przynosić obfite zyski!
Sol Progres Energy – słoneczne inwestycje

Według danych Instytutu Energetyki Odnawialnej, w naszym kraju działa obecnie już niemal 40 MW instalacji fotowoltaicznych, w czym przeważający udział mają wielkopowierzchniowe farmy fotowoltaiczne.

Dzięki sprzyjającym zapisom w uchwalonej w lutym 2015 r. Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii budowa farmy fotowoltaicznej może być obecnie jedną z lepszych inwestycji. W 2016 roku odbędą się pierwsze aukcje, dzięki którym inwestor zagwarantuje sobie stałą stawkę sprzedaży energii na okres 15 lat. Ten system sprzedaży wyprodukowanej energii zapewnia inwestycji w farmę słoneczną bezpieczeństwo i opłacalność.

SolProgres Energy oferuje kompleksową realizację farm solarnych. Opieramy się na sprawdzonych i najlepszych podzespołach. Dzięki wsparciu partnerów jesteśmy w stanie zrealizować budowę każdej farmy fotowoltaicznej.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu przygotowania wstępnego projektu.

JAK TO DZIAŁA?

1
1
2
3
3
4
5

schemat-farma-fotowoltaiczna-solarna

1

Panele fotowoltaiczne

2

System montażowy

3

Inwertery

4

Stacja transformatorowa

5

Stacja transferowa

Przetwarzają promienie słoneczne w energię elektryczną. Produkują prąd stały, który specjalistycznym przewodem solarnym płynie do inwertera.

Dla wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych stosuje się odpowiedni, solidny i wytrzymały system montażowy. Elementy systemu wykonane są z aluminium i stali nierdzewnej, co daje gwarancję ochrony przed korozją.

Falowniki (inwertery) zmieniają prąd stały w prąd zmienny o napieciu i parametrach umożliwiających jego sprzedaż do sieci.

Wykonana w formie gotowego kontenera wyposażonego w urządzenia elektryczne (transformatory, rozdzielnice). Umożliwia podłączenie instalacji do sieci średniego napięcia.

Zespół kontrolerów i sterowników gwarantuje stabilność, elastyczność i bezpieczeństwo przesyłu energii z instalacji do sieci.

SOLPROGRES – SŁONECZNY POSTĘP
Na nieużytkach, dzięki słońcu rośnie ... energia elektryczna!

KORZYŚCI Z INWESTYCJI W FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ

 • ATRAKCYJNA I BEZPIECZNA INWESTYCJA

  Nowa Ustawa o OZE wprowadza w życie tzw. system aukcyjny. Polega on na tym, że zanim inwestor przystąpi do budowy farmy fotowoltaicznej bierze udział w prostej aukcji proponując cenę sprzedaży energii zakładowi energetycznemu. Wygrywając aukcję zapewnia sobie stała cenę odsprzedaży przez okres 15 lat. Obliczenia stopy zwrotu i przyszłego zysku nie są więc skomplikowane. Wystarczy odjąć od wartości sprzedanej w ciągu 15 lat energii koszt budowy i eksploatacji farmy i otrzymujemy czysty zysk. Nie ponosimy więc żadnego ryzyka.
  Aby przystąpić do aukcji należy dysponować dokumentacją i zezwoleniami na budowę farmy na danej działce. Nasza firma wykona projekt koncepcyjny oraz pomoże Ci załatwić wszystkie kwestie formalno – prawne.

 • MOŻLIWOŚĆ FINANSOWANIA ZEWNĘTRZNEGO

  Polska zobowiązała się do 2020 roku zapewnić 15 procentowy udział energii odnawialnej w ogólnym bilansie energetycznym. W związku z tym przedsiębiorcy i inwestorzy są beneficjentami programów pożyczkowych, w niektórych województwach częściowo umarzalnych co czyni inwestycje jeszcze bardziej atrakcyjną.

 • EKOLOGIA

  Przyjazne środowisku inwestycje na pewno znajdą poparcie wśród miejscowej ludności i całego społeczeństwa.

 

Rozpocznij proces inwestycyjny!

SZYBKI KONTAKT

TYLKO KILKA KROKÓW

Od instalacji fotowoltaicznej produkującej energie dla Twojej firmy dzieli Cię tylko kilka kroków:


 • Konsultacja z naszym doradcą

 • Projekt koncepcyjny

 • Dokumentacja wykonawcza i uzgodnienia administracyjne

 • Profesjonalny montaż, uruchomienie i konfiguracja instalacji

 • Produkcja prądu
 • Skontaktuj się z nami a nasz wykwalifikowany doradca przeprowadzi wstępna rozmowę analizującą  Twoje potrzeby oraz możliwości zastosowania różnych rodzajów systemów fotowoltaicznych lub umówi się na spotkanie.
 • Każdą instalację traktujemy indywidualnie !  W przeciwności do większości firm przy doborze elementów elektrowni nie opieramy się na wcześniej przygotowanych schematach gdyż wykonanie dobrze pracującej i wydajnej instalacji wymaga analizy wielu czynników często niepowtarzalnych dla poszczególnych lokalizacji.
  Przygotowujemy projekt zawierający założenia konstrukcyjne, dobór i rozmieszczenie modułów PV , inwertera i innych elementów systemu.
 • Załatwiamy niezbędne pozwolenia i uzgodnienia. W przypadku farm fotowoltaicznych po pierwsze występujemy o Warunki Zabudowy lub o potwierdzenie zgodności planowanej inwestycji z MPZP. Wszystkie wnioski wypełnimy za Ciebie.
  Dopinamy ostatecznie wszystkie kwestie techniczne: rodzaj okablowania, złącza paneli i dobór innych komponentów, które zostaną wykorzystane w instalacji.
 • Fachowy montaż jest podstawą dobrze działającej instalacji, dlatego nasza oferta opiera się o profesjonalny montaż.
  Na tym etapie należy odpowiednio skonfigurować urządzenia wchodzące w skład instalacji.
 • Oszczędzanie, zarabianie, ochrona środowiska!

DLACZEGO SOLPROGRES ENERGY?

 • Specjalistyczne doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji
 • Konsultacje na miejscu inwestycji
 • Indywidualny projekt dostosowany do potrzeb klienta
 • Jasne i zrozumiałe dane dokumentacyjne
 • Najwyższy standard usług
 • Profesjonalizm
 • Konkurencyjne ceny
 • Prowadzimy Cie za rękę przez cały proces powstawania instalacji
 • Chcemy żeby każdy dom w Polsce produkował własny, ekologiczny prąd a każdy obywatel mógł oszczędzać na rachunkach i zarabiać na sprzedaży energii