Produkuj własny, tani, ekologiczny prąd!

Jeśli tylko posiadasz wolne miejsce na swoim dachu lub nasłonecznioną część ogrodu możesz mieć własną elektrownię słoneczną produkującą ekologiczny i darmowy prąd.

Wszyscy wiemy jak bardzo rosną koszty związane z zużywaniem energii w naszych domach. Wytwarzanie własnej energii elektrycznej i spożytkowanie jej na własne potrzeby oraz sprzedaż nadwyżek do sieci po atrakcyjnej cenie jest w stanie maksymalnie zredukować koszty energii.

Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy Ci dobrać taką instalację, która będzie w pełni dostosowana do Twoich potrzeb i oczekiwań. To zapewni szybszy zwrot inwestycji. Dobrze zaprojektowana i fachowo wykonana elektrownia będzie dostarczać prąd dla Twojego domu przez kilkadziesiąt lat. Nasze panele posiadają 25 lat gwarancji mocy wyjściowej.

Wielką zaletą instalacji fotowoltaicznych jest ich bezobsługowość.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu przygotowania wstępnego projektu.

SZYBKI KONTAKT

Dobierz, oszczędzaj, zarabiaj!
Zainstaluj fotowoltaikę na dachu swojego domu i płać mniej za rachunki!

JAK TO DZIAŁA?

1
2
3
4
5
5
5
6

schemat-instalacji-fotowoltaicznej-dom

1

Panele fotowoltaiczne

2

System montażowy

3

Inwerter

4

Licznik energii

5

Odbiorniki prądu

6

Przyłączenie do sieci publicznej

Przetwarzają promienie słoneczne w energię elektryczną. Produkują prąd stały który specjalistycznym przewodem solarnym płynie do inwertera.

Dla każdego rodzaju pokrycia dachowego (dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa, falista, papa itd.) stosuje się odpowiedni system montażowy. Elementy systemu wykonane są z aluminium i stali nierdzewnej, co daje gwarancję ochrony przed korozją.

Urządzenie to steruje pracą całego systemu. Zwane również przetwornicą. Przetwarza bowiem prąd stały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne w prąd zmienny o parametrach umożliwiających zasilanie urządzeń w Twoim domu.
Posiada wyświetlacz dzięki któremu na bieżąco możesz monitorować pracę twojej elektrowni. Wyświetla między innymi takie informacje jak dobowa produkcja energii, aktualna moc obciążenia itd.

Inteligentny dwukierunkowy licznik zlicza ilość energii którą pobierasz z sieci oraz ilość energii którą odsprzedajesz do sieci.

Urządzenia domowe wykorzystujące prąd wyprodukowany przez Twoją instalację.

Jeżeli instalacja fotowoltaiczna produkuje w danym momencie za dużo prądu w stosunku do Twojego aktualnego zużycia, nadwyżki produkowanej energii są automatycznie kierowane do sieci, a zakład energetyczny na podstawie pomiarów licznika płaci Ci za wysłaną przez Ciebie energię.

Jeżeli natomiast instalacja nie produkuje w danym momencie wystarczającej ilości prądu potrzebnej do zasilania wszystkich urządzeń w twoim domu prąd jest automatycznie dobierany z sieci.

Wszystko jest odpowiednio zaprogramowane a cały system nie wymaga bieżącej obsługi.

KORZYŚCI Z WŁASNEJ DOMOWEJ ELEKTROWNI SŁONECZNEJ

 • Produkujesz Zużywasz Oszczędzasz!

  Dzięki temu, że wytworzona przez Ciebie energia zostaje skonsumowana na własne potrzeby, a nie oddana do sieci, oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na jej zakup od Zakładu Energetycznego.
  Dodatkowo nie płacisz opłaty dystrybucyjnej i innych opłat związanych z przesyłem energii.

 • Produkujesz Sprzedajesz!

  Zgodnie z założeniami nowej ustawy wszystkie nadwyżki wytworzonego a nieskonsumowanego przez Ciebie prądu ma obowiązek zakupić lokalny operator energetyczny po cenie wyższej od tej którą Ty płacisz jemu.

 • Darmowa energia przez kilkadziesiąt lat

  Jednorazowa inwestycja a potem przez minimum 25 lat można czerpać korzyści z działania systemu.

 • Niezależność energetyczna

  Brak prądu w sieci już nie stanowi dla Ciebie problemu.
  Uniezależniasz się również od stale rosnących cen energii. Prognoza wzrostu cen na następne lata zakłada ok. 7 % wzrost ceny energii w każdym roku.

 • Jesteś Ekologiczny

  Każdy ma już dość informacji o fatalnej jakości powietrza którym oddychamy. Inwestycja w Odnawialne źródła energii na pewno wzbudzi uznanie wśród lokalnej społeczności. Dokładasz swoją cegiełkę do budowania czystego środowiska dla przyszłych pokoleń. To ważne!

 

Jakość i wydajność za rozsądną cenę!

Szybki kontakt

TYLKO KILKA KROKÓW

Od własnej instalacji dzieli Cię tylko kilka kroków:


 • Konsultacja z naszym doradcą

 • Projekt koncepcyjny

 • Dokumentacja wykonawcza i uzgodnienia administracyjne

 • Profesjonalny montaż, uruchomienie i konfiguracja instalacji

 • Produkcja prądu
 • Skontaktuj się z nami a nasz wykwalifikowany doradca przeprowadzi wstępną rozmowę analizującą Twoje potrzeby oraz możliwość zastosowania różnych rodzajów systemów fotowoltaicznych lub umówi się na spotkanie.
 • Każdą instalację traktujemy indywidualnie! W przeciwności do większości firm przy doborze elementów elektrowni nie opieramy się na wcześniej przygotowanych schematach, gdyż wykonanie dobrze pracującej i wydajnej instalacji wymaga analizy wielu czynników często niepowtarzalnych dla poszczególnych lokalizacji.Przygotowujemy projekt zawierający założenia konstrukcyjne, dobór i układ modułów PV , inwertera i innych elementów systemu.
 • Załatwiamy niezbędne pozwolenia i uzgodnienia. Dopinamy ostatecznie wszystkie kwestie techniczne: rodzaj okablowania, złącza paneli i innych komponentów, które zostaną wykorzystane w instalacji.
 • Fachowy montaż jest podstawą dobrze działającej instalacji, dlatego nasza oferta opiera się o profesjonalny montaż. Na tym etapie należy także odpowiednio skonfigurować urządzenia wchodzące w skład instalacji.
 • Oszczędzanie, zarabianie, ochrona środowiska!

 

ZACZNIJ PRODUKOWAĆ TANI PRĄD!

Szybki kontakt

DLACZEGO SOLPROGRES ENERGY?

 • Specjalistyczne doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji
 • Konsultacje na miejscu inwestycji
 • Indywidualny projekt dostosowany do potrzeb klienta
 • Jasne i zrozumiałe dane dokumentacyjne
 • Najwyższy standard usług
 • Profesjonalizm
 • Konkurencyjne ceny
 • Prowadzimy Cie za rękę przez cały proces powstawania instalacji
 • Chcemy żeby każdy dom w Polsce produkował własny, ekologiczny prąd a każdy obywatel mógł oszczędzać na rachunkach i zarabiać na sprzedaży energii